Media Driving Cup


W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, w Jagodnem odbędą się IV Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Media Driving Cup Jagodne 2016

Tytułu Mistrza Polski Dziennikarzy będzie bronił Marek Szewczyk z Eurosporu, ale nie będzie to przysłowiowa „bułka z masłem”, ponieważ na starcie zameldował się już dwukrotny zwycięzca Mistrzostw – Piotr Górecki, reprezentujący TVP Info. Na złoto ostrzą sobie zęby również tacy wytrawni fajterzy jak Jerzy Sawka z Gazety Wyborczej, Piotr Dzięciołowski z Hej na Koń czy Zenon Żyburtowicz z magazynu VIP.

Oprócz tytułowego konkursu, jeździectwo będzie prezentowane w kilkunastu ciekawych odsłonach. Publiczność, która tradycyjnie tłumnie odwiedza imprezę, będzie mogła w tym roku zobaczyć np. znanego westernowca Alexa Jarmułę w wersji…rycerskiej (!), woltyżerów z klubu Volteo, pokazowy trening skokowy, pas de deux na poziomie Grand Prix, zawody psów, pony games i wiele innych.

MDC można z całą pewnością nazwać spotkaniem ze sztuką…, nie tylko jeździecką, ale również muzyczną i malarską. W czasie imprezy będzie można podziwiać trzy wystawy malarskie, a dzień zakończy „Czerwcowy wieczór muzyczny” z piosenkami Jaromira Nohavicy w tłumaczeniach i wykonaniu Antoniego Murackiego.