Finał HPP – zaprzęgi 2012/13

Drugi Finał Halowego Pucharu Powożenia już za nami. Łącznie w Pucharze wzięło udział 37 zaprzęgów. Natomiast jeśli chodzi o konie biorące udział w halowych zawodach powożenia, to ilość jest znacznie większa, bo aż 54, ponieważ niektórzy zawodnicy startowali rożnymi końmi w poszczególnych eliminacjach. Przykładowo Bartłomiej Kwiatek „wystawił” ich aż siedem. To doskonała forma testu dla koni o różnym stopniu przygotowania, zwłaszcza, że konkurs DERBY jest dość trudny technicznie.

Frekwencję w Finale niestety „położyła” pogoda, która uniemożliwiała trening koni w domu. Tym większe słowa uznania należą się tym wszystkim, którzy mimo niesprzyjających „okoliczności przyrody” zjawili się na Finale w JK Wolica.

Główną nagrodę w kat. zaprzęgów jednokonnych odebrał Daniel Kolasa – Stajnia Szymaniszki, a była to wyjazdowa uprząż firmy ARDEN. W parach zwycięzcą został faworyt, Stanisław Janik – KJ Rywal Grudziądz i to on „odjechał” do domu treningową bryczką ufundowaną przez głównego sponsora Pucharu, firmę SEMI-CHEM. Pozostali zawodnicy, z wyłączeniem niżej podpisanego, wzięli udział w losowaniu dwóch nagród niespodzianek, a były to rowery górskie, jakże przydatne na każdych zawodach.

W imieniu zawodników i swoim bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się to tego, aby już drugi cykl halowych zawodów powożenia mógł się odbyć. Szczególne podziękowania składam Sponsorom: Panu Stanisławowi Gosiewskiemu – SEMI-CHEM, Panu Jackowi Jantoniowi – FIRMA JANTOŃ, Arturowi Czyżakowi WOLA-PASZE, oraz Państwu Julianowi Adamczakowi i Dorocie Stiller – ARDEN.

Dziękujemy również współorganizatorom: Małgorzacie Szewczyk i Jackowi Pękalskiemu z Wrocławskiego Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji, Antoniemu Chłapowskiemu – Centrum Hipiki Jaszkowo i Andrzejowi Kuświkowi – KJ Wolica.

Przyszły sezon halowy 2013/14 rozpoczynamy już na przełomie października i listopada tego roku.
ZAPRASZAM
Ireneusz Kozłowski

zdjęcia – Andrzej Sowa